Többcélú Kistérségi Társulás

Menü
 


 EU - 2009. 11. 27.
Uniós jogszabályt a nőkkel szembeni erőszak ellen
 Minden EU-tagállamban bűntettnek kell nyilvánítani a szexuális erőszakot, az elkövetőket pedig bíróság elé kell állítani - áll az EP által csütörtökön elfogadott állásfoglalásban. Az EP "sürgeti, hogy a tagállamok bűntettnek ismerjék el a házasságon és a nem törvényesített intim kapcsolaton belüli és/vagy férfi hozzátartozó által elkövetett nemi alapú erőszakot és nemi erőszakot". Az ilyen jellegű bűncselekmények elkövetői ellen hivatalból járjanak el a hatóságok - áll a szövegben.
 EU - 2009. 11. 11.
A stockholmi EU-Oroszország csúcs előtt vitázik az EP
 Az Európai Parlament vitát tart a november 18-án, Stockholmban tartandó EU-orosz csúcs témáiról. A plenáris ülésen minden bizonnyal szóba kerül az energiabiztonság, az éghajlatváltozás, az EU-orosz politikai és gazdasági együttműködési egyezmény, továbbá az iráni atomprogram és a közel-keleti helyzet. A képviselők csütörtökön állásfoglalásról is szavaznak. Az EP 2009. áprilisi ajánlásai az EU-orosz megállapodásról.
 EU - 2009. 11. 11.
A leginkább rászorultakon segítenének a válság miatti pénzügyi támogatásból
Európa Parlamenti-képviselők szóbeli választ várnak az Európai Bizottságtól arra, mivel biztosítja, "hogy a pénzügyi segítségnyújtás társadalmilag kiegyensúlyozott intézkedéseket támogasson és figyelembe vegye az EU szociális védelmi és társadalmi integrációs folyamatát"? A képviselők úgy vélik, mivel a válság a lakosság érzékenyebb csoportjait súlyosabban érinti, fontos, hogy ezek a segítségnyújtási intézkedések a kedvezményezett országokban a szociális háló erősítéséhez is hozzájáruljanak.
 EU - 2009. 11. 09.
Uniós együttműködés az Alzheimer-kór ellen
 Az Európa Parlamenti-képviselők összehangolnák a ma még gyógyíthatatlan neurodegeneratív betegségek kutatását. Az Európai Bizottság koordinációs javaslatai kapcsán vitázik az Európai Parlament. Az EU-ban mintegy 7,3 millióan szenvednek Alzheimer-kórban vagy azzal kapcsolatos rendellenességekben, 2020-ra pedig akár meg is duplázódhat ez a szám. Interjú a Philippe Lambertssel a téma parlamenti felelősével.
 EU - 2009. 10. 09.
EP-különbizottság a pénzügyi és gazdasági válság kivizsgálására
 Az EP megszavazta egy eseti bizottság felállítását, amely a válság mértékét és a tagállamokra gyakorolt hatását vizsgálja, valamint intézkedéseket is javasol a stabil pénzügyi piacok újjáépítése érdekében. A testület 45 tagú, mandátuma egy évre szól. Jerzy Buzek EP-elnök azt mondta, a bizottság fontos fórumként fog szolgálni, ahol az Európai Parlament tagjai megvizsgálják, mennyire hatékonyak az EU és a tagállamok által alkalmazott intézkedések a válsággal szemben. "Tanulnunk kell ebből a gazdasági és pénzügyi válságból, hogy ne ismétlődhessen meg" - mondta Buzek.
 EU - 2009. 10. 08.
Állásfoglalás a G20-csúcsról: gazdasági növekedés, több munkahely
 Az EU-nak erősebb pénzügyi felügyeleti struktúrára és egységes felügyeleti szervre van szüksége - áll az EP állásfoglalásában. A képviselők a reálgazdaság fejlődésére, a hitelezés megfelelő működésére és a foglalkoztatás ösztönzésére helyeznék a hangsúlyt. Az EP csütörtökön megszavazott állásfoglalása "üdvözli a G20-csúcstalálkozón elért megállapodásokat, köztük a gazdaságélénkítő intézkedések idő előtti visszavonásának elkerülésére vonatkozó kötelezettségvállalást, aggodalommal veszi tudomásul viszont az államadósság és a költségvetési hiány gyors növekedését".
 EU - 2009. 10. 07.
Vita a tájékoztatás szabaságáról Olaszországban
 A tájékoztatás szabadságáról folytatott vitában az Európai Néppárt, a konzervatívok-reformisták, és a Szabadság és Demokrácia Európája frakció óvott attól, hogy az Európai Uniót belpolitikai témák fórumaként használják. A szocialisták, a liberálisok, a zöldek és az Egységes Európai Baloldal ezzel szemben arra kérte az Európai Bizottságot, hogy alkosson uniós jogszabályt a médiapluralizmusról.
 EU - 2009. 07. 17.
Magyarok az Európai Parlament szakbizottságaiban
 Az Európai Parlament döntött arról, melyik szakbizottságban dolgoznak az egyes képviselők főtagként a következő két és fél évben. A magyar EP-képviselők közül első alelnöknek jelölték Gurmai Zitát (alkotmányügy), Gál Kingát (állampolgári jogok), Járóka Líviát (nőjog-esélyegyenlőség).  Negyedik alelnöknek jelölték Göncz Kingát (állampolgári jogok), Deutsch Tamást (költségvetési ellenőrzés), Hankiss Ágnest (petíciók).
Részletes helykiosztás itt található! (.pdf)
 EU - 2009. 07. 14.
Jerzy Buzeket választotta elnökévé az Európai Parlament - Schmidt Pált alelnökké választották
 Az Európai Néppárt lengyel képviselőjét, Jerzy Buzeket választotta elnökévé kedden az Európai Parlament. Ő az első házelnök, aki a 2004 óta csatlakozott államok valamelyikéből származik. A 736 képviselő közül 7l3 szavazott. Jerzy Buzek 555 szavazatot kapott. Az EP kedd este megválasztotta tizennégy új alelnökét. Egyikük, az egyetlen magyar, a néppárti Schmitt Pál lett.
 EU - 2009. 07. 02.
Tíz éve nem volt ilyen magas a munkanélküliség Európában
 Csak májusban majdnem 300 000 munkahely szűnt meg az eurózónában. A legfrissebb adatok szerint a munkapiac 10 évet lépett vissza az időben Ezzel tízéves csúcsra nőtt az euróövezeti munkanélküliség májusban: a 9,5 százalékos munkanélküliségi ráta 1999 májusa óta a legmagasabb. Csak májusban 273 ezer állás szűnt meg az eurózónában - közölte az Eurostat. Az EU egészének 27 államában 8,9 százalékos volt a munkanélküliség az év ötödik hónapjában.


Oldal küldése emailben    Oldal nyomtatása

Székesfehérvár- Tác Önkormányzati Társulás

OKMÁNYIRODA

E-önkormányzat

Döntés


Bejelentkezés

Rendezvény